Piduriklotsid - Kasutamine, tüübid, parandused ja küsimused

Piduriklotsid esiklaas ja taga - ATE, Textar, TRW, Delphi, Brembo, Bosch, Ferodo – meie veebipoes erinevatele automarkidele nagu Audi, BMW, Mercedes-Benz, VW, Opel, Renault, Peugeot, Lancia, Alfa, Fiat, Toyota, Seat, Honda, Volvo ja palju muud. Piduriklotsid koosnevad hõõrdumismaterjalist, mis on kinnitatud või naelutatud metallist tugiplaadile. Aja jooksul kulub hõõrdumiskiht loomulikult maha, nõudes perioodilist väljavahetamist. Sõidukitootjad määravad klotsidele minimaalse paksuse. Paljudel sõidukitel on kulumisandurid, mis hoiatavad juhti, kui hõõrdumiskiht läheneb miinimummõõtmele. Mõned klotsid on varustatud ka kulumisnäidikutega, mis tekitavad müra, kui asendamine on vajalik.

Siiski on piduriklotsid vaid üks osa põhjalikust remondist. Sageli ei tulene probleemid, nagu müra ja ebaühtlane kulumine klotsidega, klotsidest endist, vaid kulumisest kaasnevatest osadest. Klambrite, vedrude ja shimsidega seotud komponendid mängivad olulist rolli tagamaks piduriklotside õiget, vaikset ja ühtlast toimimist. Saate tellida piduriklotse / placute frana igale autole, veoautole või mootorrattale meie veebipoest Rumeenias. Meie valikus on komplektid koos kaasnevate tarvikutega, individuaalsed komponendid ja tarvikukomplektid, hõlbustades põhjalikku tööd optimaalse jõudluse ja pikendatud eluea tagamiseks teie piduriklotsidele. Enamasti on nende osade eemaldamine vajalik klotside paigaldamiseks – nende uute tarvikutega asendamine tagab parimad tulemused investeeritud aja ja raha jaoks.

Enamiku sõidukite kavandamisel on piduriklotsi hõõrdumismaterjali koostis suunatud "keskmisele" juhile, kes opereerib "tavalistes" sõidutingimustes. Kuid kui tunnete end jõulisena liiklejana või naudite agressiivset tänavasõitu, maanteede sõitmist või sooritate veoauto tõmbamiseks, vedamiseks või maastikusõitudeks, võib selguda, et need piduriklotsid ei ole teie kasutusharjumustele piisavad. Kui soovite suuremat pidurijõudu, tutvuge meie mitmekülgse valikuga kõrgjõudlusega piduriklotsidest.

Originaalvarustuse klotsid sobivad tavaliseks kruiisimiseks, igapäevaseks pendeldamiseks ja linna sõitmiseks, kuid võivad jääda hätta dünaamilise sõidu, käänuliste teede, raskekoormusega veo või kõrge kiiruse ja intensiivsete ringrajasõitude nõudmistega. Selline kasutamine tekitab vajaliku pidurdamise ja kiiresti liikuvate või raskete koormaga sõidukite jaoks märkimisväärset kuumust. See kuumus võib põhjustada originaalklotside ülekuumenemist ja tuhmumist, pikendades aja jooksul pidurdusteekondi.

Esitleme hoolikalt formuleeritud valikut jõudlusplokke, mis on mõeldud sõiduhuviliste, võidusõitjate, hoolsate veoautode omanike, kiirabi töötajate ja transpordiettevõtjate nõudmistele vastamiseks. Need plokid on saadaval laias valikus hõõrdumismaterjale, mille on välja töötanud tippklassi piduriklottide tootjad, tagades teile täiusliku sobivuse teie konkreetsetele vajadustele. Need ainulaadsed koostised hõlmavad keraamikat, madala metallisisaldusega ühendeid, poolmetalle ja segusid, mis võivad hõlmata ka elemente nagu aramiidkiud ja süsinikkiud. Iga piduriklotside komplekt on konstrueeritud pakkuma erinevaid funktsioone. Seega, kas otsite täiustatud pidurijõudu oma igapäevasele sõidukile, juhuslikele ringrajasõitudele, maastikumatkadele 4x4-ga või harmoonilist segu pidurite tugevusest ja vastupidavusest äriveoauto jaoks, meie valikul on teie vajadustele ideaalsed klotsid.

Mis on piduriklotsid?

Piduriklots asub piduriketta ja sadula vahel, et vähendada hõõrdumist metalli ja metalli vahel. Aja jooksul vajavad klotsid väljavahetamist. Kui juht vajutab pidurit, võib kuulda piiksumist või sõiduk võib tõmbuda ühele poole. Need on märgid, et klotsid on kulunud.

Millal tuleks piduriklotse vahetada?

Üldiselt tuleks auto piduriklotse vahetada 30 000 kuni 50 000 kilomeetri järel, samal ajal kui pidurikettad tuleks vahetada 45 000 kuni 100 000 kilomeetri vahel. Siiski võib täpne näitaja erineda sõltuvalt teie sõiduki sõidutingimustest, ilmastikutingimustest ja sõidustiilist.

Piduriklotse tuleks vahetada, kui need on jõudnud miinimum paksuseni või on oluliselt kulunud. Sõidukitootjad annavad spetsifikatsioonid klotside miinimum paksuse kohta, mis on selge märk vajadusest need vahetada, kui see väärtus läheneb. Samuti peaksite need asendama, kui märkate kulumise märke, nagu piiksumine pidurdamise ajal, ebaühtlane tõmbamine pidurdamisel või ebatavaliste müra esinemine.

Teine märk sellest, et piduriklotse tuleks vahetada, võib olla kulumisandurite kasutamine. Paljudel tänapäeva sõidukitel on andurid, mis annavad hoiatusi, kui klotsid on jõudnud märkimisväärse kulumiseni ja vajavad asendamist.

On oluline järgida sõiduki tootja soovitatud hoolduskava ja regulaarselt kontrollida pidurisüsteemi kulumise märke, võttes asjakohaseid meetmeid enne kui probleemid muutuvad kriitiliseks. Regulaarne ennetav hooldus võib pikendada piduriklotside eluiga ja tagada tõhusa ja ohutu pidurisüsteemi.

Kas pidurite vahetamine on lihtne?

Pidurite vahetamine võib ulatuda suhteliselt lihtsast keerulisemani, sõltuvalt teie autoteadmiste tasemest, teie sõiduki kasutatavate pidurite tüübist ja konkreetsetest osadest, mis vajavad väljavahetamist.

Lihtsama piduriklotside asendamise korral, kui teil on mõned mehaanilised oskused ja õiged tööriistad, on see ülesanne, mille saavad paljud autoomanikud ise käsitleda. Siin on ülevaade protsessist:

Oluline on märkida, et see on üldine ülevaade ja konkreetsete sammude osas võib olla erinevusi sõltuvalt teie sõiduki mudelist ja margist. Kui te ei tunne end nende ülesannete täitmisel mugavalt või kui tegemist on keerukamate pidurisüsteemi komponentidega, näiteks ketaste või sadulatega, võib olla soovitatav otsida professionaalset abi.

Konsulteerige alati oma sõiduki kasutusjuhendiga konkreetsete juhiste saamiseks ja kui te pole kindel, kaaluge kvalifitseeritud mehaaniku või piduriteenuse spetsialisti abi otsimist. Pidurisüsteemid on olulised sõiduki ohutuse tagamiseks, seega on oluline tagada, et töö tehakse õigesti.

Mis juhtub, kui ma ei vaheta oma pidureid?

Kui lasta neil enne väljavahetamist kuluda, võivad teised pidurisüsteemi komponendid, eriti pidurikettad või trumlid, kahjustuda. Lisaks sageli kulukatele remonditöödele võib kulunud või kahjustatud piduriklottidega sõitmine viia ebaturvaliste sõidutingimusteni.

Kas eesmised või tagumised pidurid kuluvad kiiremini?

Üks neist süsteemidest on pidurisüsteem. See on üks olulisemaid sõiduki toimimiseks, seega peaksite sellele erilist tähelepanu pöörama sagedase väljavahetamise ja hooldusega. Enamikul sõidukitest kipuvad esimesed piduriklotsid kuluma kiiremini kui tagumised, kuna nad kannavad suuremat osa pidurijõust, eriti pidurdamise algstaadiumites. Sõiduki kaal nihkub pidurdamise ajal esiosale, avaldades esipiduritele suuremat survet.

Siiski võib kulumise määr erineda sõiduharjumuste, sõiduki kaalu ja pidurisüsteemi konstruktsiooni alusel. On oluline järgida tootja soovitusi ja regulaarselt kontrollida kõiki pidurisüsteemi komponente, et tagada nende õige toimimine.

Autovaruosad AutoPower
Autovaruosad AutoPower

TOP brändid piduriklotsid ja muud varuosad

Vaadake piduriklotside artiklit erinevates keeltes